2022 June 25 - شنبه 04 تير 1401
نماینده رهبر انقلاب در سوریه: هرگونه حماقت نظامی از سوی آمریکا یا رژیم صهیونیستی ضد ایران یا حزب الله به معنای زوال رژیم صهیونیستی است
کد خبر: ٢٦٤٨ تاریخ انتشار: ٠٢ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٢٨ تعداد بازدید: 1066
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
نماینده رهبر انقلاب در سوریه: هرگونه حماقت نظامی از سوی آمریکا یا رژیم صهیونیستی ضد ایران یا حزب الله به معنای زوال رژیم صهیونیستی است

نماینده رهبر انقلاب در سوریه در خطبه های نماز جمعه این هفته #حرم_حضرت_زینب_س
 در تبیین مفاهیم دعا، بیان داشتند: نیازهای بشری، افراد و جوامع انسانی را به دنبال ارتباط گیری با یکدیگر جهت برطرف کردن این  نیازها سوق داده است. اگر تقویت ارتباط  بین افراد و جوامع بشری لازم است در حالی که انسان ها از لحاظ قدرت و توانایی محدود هستند پس چرا ارتباط با خدای متعال که قادر مطلق، خالق آسمان و زمین است و حدی برای او وجود ندارد، برای ما مشکل است؟

🔸 وی ادامه داد: آیا ما نباید با خدا ارتباط داشته باشیم تا عجز و ناتوانی خود را به قدرت لایزال الهی متصل کنیم؟ امام سجاد علیه السلام چه زیبا فرمودند که سراسر وجود ما از ضعف آفریده شده است پس قوتی برای ما جز نیروی تو نیست.

🔹نماینده ولی‌فقیه در سوریه تاکید کردند: دعا بین راه های ارتباط با خداوند متعال دارای امتیاز ویژه ای است چرا که یک طرف، خدای نامحدود و قادر متعال است و طرف دیگر بنده محدود و ناچیز است. خدای متعال ادعیه فراوانی را به پیامبران خود تعلیم داده است و در قرآن کریم آیاتی دلالت بر این دارند که خدا را با حالت تضرع و خشوع بخوانید.

🔸آیت الله طباطبایی با اشاره با عزت ایران اسلامی که دنباله رو عزت حسینی است، بیان داشتند: تاکید من بر جهانی شدن مقاومت و عزت حسینی را از کلام امام خامنه ای وام می گیرم که فرمودند عالم، تشنه منطق امام حسین علیه السلام که متعین شده است در آزادگی و مبارزه با ظلم، راهپیمایی اربعین در تاریخ نظیر ندارد و جهانی شده است. ما امروز احتیاج داریم در دنیایی که مبتلی به ظلم و فساد و پستی است، آزادگی حسین بن علی سلام الله علیهما را معرفی کنیم. امروز شیعه و سنی و همه مذاهب تحت پرچم حسین قرار گرفته اند و این نشانه بزرگی بر اراده الهی بر نصرت امت اسلامی‌ است.

 🔹 تولیت مصلی حرم حضرت زینب (س) تاکید کرد: حسین علیه السلام با خون خود،خاندانش، اصحابش و اسارت اهل بیتش این شعار برای همه جاودانه کرد که هیهات من الذلة و به درستی خواهرش زینب سلام الله علیها فرمود: یاد ما فراموش نخواهد شد.

🔸نماینده ولی فقیه در سوریه ضمن تاکید بر پیروزی ملت سوریه بر داعش و کسب عزت و بزرگی در جهان، ابراز داشت: مردم سوریه با نثار خون گرانبهای شهدا و مجروحین خود، دشمن تکفیری داعشی را از کشور دفع کردند و از کرامت و وحدت خود محافظت کردند. مردم ایران نیز در همه این جنگ ها در کنار شما بودند و همراه شما مقاومت کردند.

🔹وی ادامه داد: امروز نیز ایران و آزادگان همراه ایران در کنار شما در مشارکت در فعالیتهای تجاری و اقتصادی و بازسازی سوریه در کنار شما و همراه شما هستند.

🔸 آیت الله طباطبایی با اشاره به دلاوری های های مردم یمن، ابراز داشت: نمونه دیگر این عزت و فداکاری حسینی را در یمن مشاهده می کنیم، فرزندان یمن مقاوم توانسته اند عالم را به لرزه درآورند و بینی استکبار را به خاک مذلت بکشانند.

🔹وی ادامه داد: آنها با هدف قراردادن پالایشگاه نفتی عربستان که همانند آلت قتاله ای شده بود که با پول حاصل از آن،  بیگناهان را می کشتند، چنان ضربه ای به دشمنان زدند که آمریکا همچنان می ترسد پاسخ این حمله را بدهد چون خوف آن دارد که مورد هجمه و صدمه شدیدی واقع شود ولی خود سعودی ها که نمی توانند هیچ پاسخی بدهند چون گاو شیرده آمریکا هستند. اما ضربه بزرگ به رژیم صهیونیستی وارد شد که کارشناسان آنها لب به اعتراف گشوده اند و میگویند اگر یمنی ها با این مشکلات فراوان و سختی های زیاد توانستند به راحتی پالایشگاه عربستان را بزنند پس اسرائیل چه طور میخواهد مقابل حملات حزب الله دوام بیاورد که دارای سلاح و نیروی قوی تر و پیشرفته تری هستند.

🔸نماینده رهبر انقلاب ادامه داد: ما به آنها می گوییم هرگونه حماقت نظامی شما حال فرقی نمی کند از آمریکا یا رژیم صهیونیستی ضد ایران یا حزب الله انجام شود به معنای زوال رژیم صهیونیستی است و سرعت افول آمریکا بعد از خروج خفت بارش از منطقه را سرعت می بخشد.
 
نماینده ولی فقیه در سوریه در بخش دوم خطبه ضمن اشاره به دیدار موکب داران عراقی با رهبر انقلاب، ابراز داشت: این هفته شاهد بودیم یکی از مصادیق با عظمت از وحدت اسلامی حول محور مقاومت را که در شعار زیبای الحسین یجمعنا متجسد شد و آن تشرف موکب داران عراقی به محضر رهبر انقلاب بود که باعث خوشحالی دوستان خدا و غیظ و ناراحتی دشمنان خدا گردید.

🔸 آیت الله طباطبایی  با اشاره به توطئه دشمنان جهت اختلاف افکنی و فتنه انگیزی میان دو ملت ایران و عراق، ابراز داشت: پس از ملاقات موکب داران عراقی با رهبر انقلاب، خواب ها و‌نقشه هایی که مستکبرین و دنباله روهای آن ها که با برنامه ریزی گسترده به دنبال تفرقه بین دو ملت ایران و عراق بودند، نابود شد و ساق پایشان را شکست

🔹وی ادامه داد: آن ها نمی فهمند آن چیزی که ما و محور مقاومت را حول آن جمع کرده است حسین علیه السلام است که هم اکنون خون او در رگ های مسلمانان در جریان است.

🔹نماینده مقام معظم رهبری ضمن اشاره به سخنان رهبر انقلاب در این دیدار، تاکید کرد:
آیا می دانید سبب این عظمت سخنان رهبر انقلاب چیست؟ چون این سخنان از زبان کسی جاری شد که نامه رییس جمهور یک دولت بزرگ استکباری را رد کرد و زیر پا گذاشت که دقیقا مصداق این آیه کریمه است که اشداء علی الکفار و رحماء بینهم.

🔸وی ادامه داد: سید مقاومت حسن نصرالله به درستی گفت که خیمه حسین زمان ما خالی از دوستانش و فداکارانش نمی ماند و خیمه حسین زمان ما، خیمه مقام معظم رهبری است.

 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو مطالب | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | نظرسنجي | معرفی استاد | آثار و تألیفات | طرح سؤال | ایمیل | نسخه موبایل | العربیه
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه