2022 January 19 - چهار شنبه 29 دي 1400
اعلام رسمی الحاق منطقه جولان سوریه به اسرائیل توسط آمریکا بزرگترین توهین به جهان اسلام بلکه جهان عرب است.
کد خبر: ٢٦٢٣ تاریخ انتشار: ١٠ فروردين ١٣٩٨ - ٢٢:١٩ تعداد بازدید: 1579
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
اعلام رسمی الحاق منطقه جولان سوریه به اسرائیل توسط آمریکا بزرگترین توهین به جهان اسلام بلکه جهان عرب است.

نماینده رهبر انقلاب در سوریه در خطبه های  نماز جمعه روز گذشته  حرم حضرت زینب س گفت: اعلان رسمی الحاق منطقه  جولان سوریه به اسرائیل توسط آمریکا بزرگترین توهین به جهان اسلام بلکه به جهان عرب است اما واضح است که ملت های منطقه و خصوصا اقوام عرب این توهین را نخواهند پذیرفت و قطعا پاسخ محکمی به آن خواهند داد .

🔸 به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه آیت الله طباطبایی اشکذری روز گذشته در خطبه های نمازجمعه حرم حضرت زینب س در واکنش به اقدام آمریکا در اعلام رسمی انتقال منطقه جولان به کشور اسرائیل گفت: اعلان رسمی الحاق منطقه ای از کشور عزیز سوریه به کشور غاصب و بی هویت اسرائیل در حقیقت اعلان قانون جنگل و حاکمیت حکومت حیوانی است.

 🔹 نماینده رهبری با اشاره به این که اعلان رسمی الحاق منطقه  جولان سوریه به  اسرائیل بزرگترین توهین به  جهان اسلام بلکه به جهان عرب به شمار می آید گفت:  استکبار از قبل به دنبال این بود که به  اختلاف عرب و عجم دامن بزند و میان کشورهای دوست منطقه اختلاف و درگیری بیندازد و در این راه نیز هزینه های بسیاری صرف کرد ولی چون نتیجه ای بدست نیاورد، حال برایش  عرب و  کشورهای عربی قیمتی ندارد و فقط منافع خودش را در  توهین آشکار به دولت ها و ملت های عربی می بیند.

🔸 آیت الله طباطبایی افزود : که البته این نکته درسی است برای کشورهایی که دل به  استکبار بسته و زبان به آشتی با اسرائیل گشوده اند که بدانند آمریکا و اسرائیل برای هیچ کسی و هیچ کشوری احترام قائل نیست و فقط منافع خود را می بیند و حتی به آنانی که عمله او هستند نیز به صراحت توهین می کند و آنان را گاو شیرده خطاب می کند.

🔹 اما واضح است که  ملت های منطقه خصوصا عرب و دولت های  محور مقاومت این توهین ها را نخواهند پذیرفت و این توهین های غیر انسانی را به خود  دشمنان که بیش از هرکسی لایق آن هستند خواهند گرداند .

🔸وی در ادامه با اشاره به یک ضرب المثل معروف عربی گفت : در اقوام عرب یک مثال معروفی وجود دارد که می گویند(ان الارض کالعرض) یعنی زمین برای  عرب حکم آبرو را دارد یعنی همان طور که از آبروی خود دفاع می کنند از زمین خود هم دفاع خواهند کرد.

🔹 تولیت مصلی حرم حضرت زینب(س) در ادامه با اشاره به سخنان  سید حسن نصرالله که فرمود شما  لبنان را نشناخته اید گفت: من هم عرض میکنم که شما احمق هایی هستید که  مردم سوریه را نشناخته اید و این حماقت از کودنی و نافهمی شما است  چرا که اگر می شناختید هرگز این گونه درباره آنان قضاوت نمی کردید.

🔸 آیت الله طباطبایی گفت: شما نه سوریه نه عراق نه لبنان نه بحرین و نه یمن و نه هیچ کدام از محور مقاومت را نشناخته اید چرا که این ها شیرانی هستند که شما آمریکا و اسرائیل و تمام همراهانتان را روزی که دیر نخواهد بود به خاک ذلت خواهند نشاند.

🔹 نماینده رهبری در سوریه در پایان خطاب به  ملت های محور مقاومت گفت : همه ما باید نسبت به آینده مقاومت امیدوار باشیم و باید این را بدانیم که  دشمن مشترک ما در سوریه و خارج سوریه زبانی جز  زبان مقاومت نمی فهمد و برای ما در مسیر پیروزی راهی جز مقاومت وجود نداشته و ندارد .

🔸 فلذا ما بعنوان  فرزندان مقاومت و جهاد مبارزه علیه  استکبار و  صهیونیست اعلان می کنیم که مابرای هرگونه وضعیتی غیر از  ذلت پذیری حاضریم چرا که اماممان فرمود(ان القتل لنا عاده و کراماتنا الشهاده)


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو مطالب | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | نظرسنجي | معرفی استاد | آثار و تألیفات | طرح سؤال | ایمیل | نسخه موبایل | العربیه
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه