2020 September 27 - يکشنبه 06 مهر 1399
ظهر روز گذشته نشست صمیمی تعدادی از شخصیت های فرهنگی مذهبی سیاسی و علمی سوریه باتعدادی از ائمه جمعه علماء و بزرگان شیعه و سنی استان_خراسان رضوی برگزارگردید.
کد خبر: ٢٤٠٥ تاریخ انتشار: ٢٧ آبان ١٣٩٦ - ١٢:٣١ تعداد بازدید: 1265
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
ظهر روز گذشته نشست صمیمی تعدادی از شخصیت های فرهنگی مذهبی سیاسی و علمی سوریه باتعدادی از ائمه جمعه علماء و بزرگان شیعه و سنی استان_خراسان رضوی برگزارگردید.

ظهر روز گذشته نشست صمیمی تعدادی از شخصیت های فرهنگی مذهبی سیاسی و علمی کشور سوریه باتعدادی از ائمه جمعه علماء و بزرگان شیعه و سنی استان خراسان رضوی در دفتر حضرت آیت الله طباطبایی اشکذری در مشهد مقدس برگزار گردید.

 به گزارش خبرنگار روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه تعدادی ازشخصیت های فرهنگی مذهبی سیاسی وعلمی سوریه  در ادامه سفر خود به کشور ایران ظهر چهارشنبه۱۳۹۶/۸/۲۴ طی یک نشست صمیمی در دفتر حضرت آیت الله طباطبایی اشکذری در مشهد مقدس با تعدادی از ائمه جمعه علماء و بزرگان شیعه و سنی استان خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.

 طبق این گزارش، این هیئت  طی این نشست صمیمی که حضرت آیت الله عبد خدایی عضو مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه شیعه و سنی شهرستان های تربت جام خواف تایباد وبخش رضویه مشهد و تعدادی دیگر از علمای اهل سنت و شیعه این شهرستان ها حضور داشتند ضمن دیدار ، به گفتگو و تبادل نظر در مورد مسائل فرهنگی و مذهبی میان دو کشور  پرداختند.

 لازم به ذکر است که طی  این نشست حضرت آیت الله عبد خدایی عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اهمیت وحدت بین مذاهب ، با بیان دوستی و برادری دو کشور ایران و سوریه فرمودند که این دوستی و برادری و همراهی از زمان مرحوم حافظ اسد در یک جمله مشترک مقاومت وجود داشته و الحمدلله در زمان آقای بشار اسد هم همین طور در بحث خط مقاومت همکاری های لازم وجود داشته و خواهد داشتد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن گرامی داشت هشت سال دفاع مقدس فرمودند :که ما درد شما را کشیده ایم و دیدیم که چه تبعاتی در این فشار ها و خسارات جنگ بر ما وارد می گردد و حال شما را خوب درک می کنیم، ولی ما توانستیم با استقامت و مقاومت و توکل به خدا بر این مشکلات پیروز شویم .

وی در ادامه افزود: ما هم مثل کشور شما که از طریق آمریکا و اسرائیل غاصب مورد هجوم  قرار گرفته چنین جنگی را تجربه کرده ایم و  ما قبل از انقلاب این امکانات و شرایط و پیشرفت ها را نداشتیم و حکومت پهلوی بود و پدرش رضا خان که حتی تا کشف حجاب زنان جلو رفتند و استعمار ، شخصی به نام آتا ترک را در ترکیه برای این کار گماشته بود ، که باعث ایجاد فساد ها  ومشکلات فراوانی برای کشور شدند ، ولی الحمدلله امام خمینی ره  با آن درایت و آگاهی که به امور و حساسیت هایی که به دین داشتند بر محور دین دوباره قیام کردند و انقلاب اسلامی پیروز شد و توفیقاتی که امروز در ایران مشاهده می کنید همه مدیون زحمات امام خمینی ره است، و الحمدلله همان راه و همان مسیر مکتب امام خمینی ره را حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای حفظه الله دارند ادامه می دهند و  ما افتخار داریم در خدمت ایشان و نظام جمهوری اسلامی ایران  هستیم .

حضرت آیت الله عبد خدایی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدای مدافع حرم افزودند که :خانواده شهدا ما را در غم خودشان شریک بدانند و ما را جزء کسانی بدانند که دعا می کنیم  برای موفقیت و پیروزییشان و امیدواریم که بزودی خبر نهایی پیروزی را از سوریه بشنویم .

لازم به ذکر است که در ادامه مراسم ، مفتی کل استان درعا سوریه ضمن تشکر از حمایت های کشور جمهوری اسلامی ایران و شخص امام خامنه‌ای نسبت به موضوع سوریه گفتند:که رئیس جمهور ما جناب آقای بشار اسد هم مثل ما مردم سوریه که مردم ایران را دوست و برادر همیشگی خود می دانیم ، ایشان هم رهبر شما   امام خامنه‌ای را دوست و برادر خودشان می دانند و همچنیین ریاست جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از افرادی که می توانند در حل مسائل مهم ،موثر و مثمر ثمر باشند دوست می دارند.

مفتی کل استان در عا سوریه در پایان از حضرت آیت الله طباطبایی نماینده  امام خامنه‌ای در کشور سوریه  به جهت فراهم ساختن سفرشان به کشور جمهوری اسلامی ایران و آشنایی با مراکز علمی فرهنگی تاریخی و امکانات و  رشد و ترقی های موجود در کشور ایران ،تشکر و قدردانی فراوانی به عمل آوردند .


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو مطالب | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | نظرسنجي | معرفی استاد | آثار و تألیفات | طرح سؤال | ایمیل | نسخه موبایل | العربیه
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه